Fusson szív alakban az egészségért!
Szív alakú futáson, rengeteg sportos programon, életmódtanácsadáson, különböző egészségügyi szűréseken, illetve méréseken vehetnek részt azok, akik vasárnap (szeptember 29-én) a Városligetben járnak.
A Szív Világnapja alkalmából – csatlakozva a Magyar Kardiológusok Társaságának rendezvényéhez – az Országos Egészségfejlesztési Intézet (OEFI), illetve az Egészségkommunikáció Központ (EKK) is színes programokkal hívja fel a figyelmet a szív és érrendszeri megbetegedések kiemelkedő gyakoriságára és a mindennapi életben is megvalósítható megelőzési módszerekre.

A „Szív alakú gyalogláson és futáson bárki részt vehet: kicsik és nagyok, edzettek és lelkes kezdők egyaránt megtehetik az 1,2 kilométeres távot – gyalogolva, futva, vagy akár nordic walking bot segítségével. A cél a részvétel: az, hogy tegyünk valamit egészségünk megőrzése és fejlesztése érdekében. A gyaloglást az edzettebbek akár egymás után többször is teljesíthetik, illetve a nap folyamán lehetőség van további időpontokban is elindulni. A futás mellett lehetőség lesz még tollasozásra, különféle labdajátékokra és szabadtéri tornára is, így biztosan mindenki meg fogja találni a számára legérdekesebb mozgásformát.
A fentiek mellett a következő programok várják még az érdeklődőket:
– Szén-monoxid mérés: Ez egy gy egyszerű készülékkel történő vizsgálat, mely során kiderül, hogy mennyi szén-monoxid van jelenleg a tüdőnkben. A mérés eredménye különösen az aktív dohányosok számára lehet érdekes.
– Tanácsadás a dohányzásról való leszokáshoz
– Testtömeg-index (BMI) mérése: Rövid kalkuláció alapján kerül meghatározásra, melyet egy hosszabb kiértékelés követ.
– Testzsír-százalék mérés: Ezt egy készülékkel mérik, ami a betáplált – életkor, nem, testsúly, testmagasság – adatok ismeretében jelzi ki a testzsír-százalékot.
– Dietetikai és táplálkozási tanácsadás



Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: