Hírek és Érdekességek az egészségügyből

Egy új bioanyag segíthet a jövőben a parodontitisben szenvedő betegeknek

Az indianapolis-i Fogorvostudományi Egyetem kutatói egy olyan új bioanyag kidolgozásán munkálkodnak, ami elősegítheti a parodontitis által szétroncsolt szövetek regenerálódását. Reményeik szerint, a következő 5 év során, a klinikai használatban is bevezetésre kerül és ezáltal segíti a betegeket fogaik megőrzésében,illetve segít elkerülni az implantáció és egyéb helyreállító kezelést szükségességét.
Dr. Marco Bottino

Dr. Marco Bottino
„ Jelenleg a fogászati szakma nem rendelkezik egyetlen olyan implantálható anyaggal sem, amely következetesen képes irányítani a különböző szövetek összehangolt növekedését és fejlődését,”- magyarázta Dr. Marco Bottino, az egyetem docense és vezető kutatója.
Annak érdekében,hogy különböző szöveteket fejlesszenek, a kutatók bioaktív molekulák és laboratóriumban előállított nano – rostok segítségével fognak előállítani egy többrétegű, papír szerű membránt,ami beültethető lesz, a parodontitis által roncsolt szövetekbe. Ez a membrán egy idő után lebomlik, különböző molekulákat felszabadítva, amelyek elősegítik a kemény illetve lágy szövetek kialakulását a beteg szájüregében.
Az anyag hatékonyságának vizsgálata érdekében, Bottino reméli, hogy  a következő 3-5 éven belül különböző klinikai vizsgálatok indulnak majd.
A kutatás egy $715,525 összegű finanszírozással indult, amit az Amerikai Nemzeti Fogászati Kutatóalap biztosított.
Egy évvel ezelőtt, a „Betegségek és megelőzésük centrum” által közölt vizsgálat alapján, a 30 év fölötti amerikai lakosság körében minden második felnőtt küzd valamely parodontális megbetegedéssel. Körülbelül 65 millió (47%) amerikai felnőttnek van enyhe ,közepesen súlyos, vagy súlyos parodontitise. A 65 év feletti populációban ez az arány akár a 70%-ot is eléri.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!