Hírek és Érdekességek az egészségügyből

Botrány a Pécsi Egyetemen: egy komplett tanszéktől szabadulnának meg

A pécsi jogi karról csoportos létszámleépítés keretében elbocsátani készülnek az alkotmányjogi és alapjogi kutatás és oktatás területén dolgozó egyetemi oktatókat, sőt, oktatási egységet is megszüntetnek. 

A Pécsi Egyetem csoportos létszámleépítésére egy tiltakozó petíció hívja fel a figyelmet. A Pécsi Egyetem jogi kara az alkotmány- és alapjogi oktatóinak elbocsájtására készül, illetve teljesen megszüntetné az adatvédelemmel, médiaszabadsággal kapcsolatos alapjogokat kutató, az országban egyedülálló Informatikai és Kommunikációs Jogi Tanszékét is. 
A petíciót több mint ötven, magyar egyetemeken tanító professzor írta alá, például Majtényi László volt adatvédelmi ombudsman és Kukorelli István volt alkotmánybíró is. A levelükből idézünk: 

“A pécsi és az országos tudományos közéletben is ismert, hogy a pécsi jogi karról csoportos létszámleépítés keretében elbocsátani készülnek az alkotmányjogi és alapjogi kutatás és oktatás területén dolgozó egyetemi oktatókat, sőt, oktatási egységet is megszüntetnek. 

Az elbocsátandók között szerepel az Informatikai és Kommunikációs Jogi Tanszék minden oktatója, ezzel maga a tanszék is megszűnik, amely az országban szinte egyedülálló módon oktat és kutat olyan alapjogokat, mint az adatvédelem, az információszabadság, a véleménynyilvánítás és a média szabadsága, és amelyre az ország egyik legsikeresebb doktori iskolája épül.
 Ugyancsak elbocsátani készülnek Chronowski Nórát, az Alkotmányjogi Tanszék habilitált egyetemi docensét, aki tudományos teljesítménye alapján kétségkívül nemzedékének egyik legkiválóbb és szakmai körökben legelismertebb alkotmányjogásza. Erre a döntésre nézetünk szerint létszámcsökkentés esetén sem lehet igazolható magyarázatot adni. 
Kérjük, hogy fontolják meg a döntést, amely súlyos károkat okozna a magyar alkotmányjogi és alapjogi kultúrának.”
Az index beszámolója szerint az új dékán, Dr. Kecskés László kinevezése óta a vezetők és oktatók közötti egyeztetés szinte teljesen megszűnt, így a kar irányítása átláthatatlanná vált.

Kecskés egyébként egyedüli indulóként, öt évre kapta meg a dékáni címet, annak ellenére, hogy a karon dolgozók – akik véleményt nyilváníthatnak, de nem dönthetnek a dékáni pályázatokról – jelentős része elutasította pályázatát vagy tartózkodott a szavazáson. Kecskés első intézkedése egyébként az volt, hogy fiát, Kecskés András adjunktust a kari tanáccsal megszavaztatta a Gazdasági és Kereskedelmi Jogi Tanszék vezetőjének.

 (hirhatar)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!